Bilgisayar Bakım Anlaşması

Düzenli periyodlarla yapacağınız bilgisayar bakımı sayesinde hem veri hem de vakit kaybını önlemiş olursunuz. Bilgisayar bakım anlaşması bu periyodun düzenli olmasını sağlayan bir anlaşmadır. Hizmeti alan firmanın ihtiyaçlarına göre içeriği değişir. Önemli verilerinizin kaybolması büyük bir sorundur, periyodik bilgisayar bakımı sayesinde oluşabilecek bu tür sorunların önüne geçersiniz ve maddi zararınızı önlemiş olursunuz. Güvenlik duvarı, sunucu, yedekleme üniteleri, pc, yazıcı ve diğer çevre birimlerinin sayısı dört ve dörtten fazla olan işletmeler Bilgisayar Bakım Anlaşması yaptırabilir.

Anlaşma kapsamında bilgisayar sistemlerinizin, işletim sistemlerinizin, donanımınızın, ana bilgisayarınızın, serverınızın, kablolu-kablosuz ağ yapınızın, çevre birimlerinin bakımınızın kontrollerinin ve bakımlarının yapılması sağlanır.

Bakım anlaşmalarının süreleri hizmet alan firmalara göre değişse de genellikle 2 aylık, 6 aylık, 1 yıllık süreli anlaşmalar yapılır. Hizmet alan firma 30 gün öncesinde dile getirilip tek taraflı feshedilmediği sürece anlaşma yenilenir.

Bilgisayar Anlaşmalarının Avantajları

Bilgisayar anlaşması düzenli bakımlar sayesinde her daim bilgisayarınızın çalışır durumda olmasını sağlar. Anlaşma yaptığınız firma sayesinde ucuz parça, anti virüs desteği, sunucu desteği, yedekleme desteği, LOG tutma danışmanlığı gibi destekler alabilirsiniz. Bunların dışındaki avantajlar:

Maliyetleri Düşürür: Bakım sayesinde bilgisayarınızın bozulma, veri kaybı gibi olayların önüne geçilir ve bu da maliyetlerin düşmesini sağlar.

Zaman Kazandırır: Hizmet veren firmanın parça desteği sayesinde olası bir arızada piyasa araştırması yapmadan arızanın giderilmesi sağlanır.

Bilgi Güvenliği: Firmalar arasında yapılan “gizlilik sözleşmesi” sayesinde bilgi güvenliği sağlanır.

Ödeme Kolaylığı: Anlaşma kapsamında ödemeler esnetilebildiği için ödeme daha kolay hale gelir.

 Veri Kaybını Önler: Bakım sayesinde bilgisayarınızın, yedeklerinizin ve depolama alanlarınızın sorunları önceden tespit edilir ve olası bir kayıp olmadan sorunlar giderilir.

bilgisayar bakım anlaşması

Bilgisayar bakım anlaşması sırasında dikkat edilmesi gerekilen bazı hususlar vardır. Bu hususlar donanım Envanteri çıkarma, nadir arızalananlar listesi çıkarma, bilgi güvenliği, yeterlilik ve yetkinlik idir.

Donanım Envanterinde ne kadar bilgisayar, sunucu gibi donanımların bulunduğu belirtilir. Bu envantere acil müdahale gerektiren donanımlar tespit edilir ve daha sonra anlaşmaya bu donanımlara uygun maddeler eklenir.

Bilgisayar bakım anlaşması kapsamında sürekli destek verilir.

Ankara bilgisayar bakım anlaşması

Gizlilik sözleşmesi sayesinde firmalar arasında bir güven oluşur. Sözleşme sayesinde firmaların verileri üçüncü bir firma ile paylaşması engellenir. Hizmet alacağınız firmanın şirketinizle uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bu durumda hizmet alacağınız firmayı iyi seçmeniz gerekir.

Daha farkı konular için: https://www.nesilteknoloji.com/